wspierają nas do pobrania kontakt
FB
logo jestem z Gdańska

aktualności

2016.10.17 | Sąsiedzka Książka Kucharska w sezonie jesienno-zimowym

Coraz zimniejsze dni i coraz cieplejsze kaloryfery nieuchronnie zwiastują zimę. Żeby się trochę rozgrzać, niektórzy z Was pewnie oglądają zdjęcia z wakacji. Mamy nadzieję, że są wśród nich także kadry z Gdańskich Dni Sąsiadów. W tym roku jednak GDS macie nie tylko na zdjęciach, ale również na półce! Sąsiedzka Książka Kucharska poleca się jako remedium na jesienną chandrę. W końcu to prawdopodobnie największy w Gdańsku zbiór przepisów na domowe serniki!

Na wspomnienie lata: lemoniady od Agaty Mancewicz (naklejki z Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej)

Sąsiedzka Książka Kucharska okazała się strzałem w dziesiątkę. Zebraliśmy bardzo dobre recenzje, polecali nasze wydawnictwo m.in. „Kuchnia. Magazyn dla smakoszy”, blog kulinarny „Pieprz czy Wanilia”, pojawiliśmy się na łamach pisma „Dobre rady”. Jednak to na Waszej – uczestników i uczestniczek Gdańskich Dni Sąsiadów – opinii zależy nam szczególnie. Napiszcie nam jak Wam się korzysta z książki, jakie przepisy szczególnie lubicie, czy korzystacie z porad, naklejek, robicie w książce notatki? A może jest coś, co byście poprawili albo o coś ją wzbogacili? Czekamy na Wasze opinie pod adresem ksiazka@dnisasiadow.pl. Weźmiemy je pod uwagę pracując nad Drugą Sąsiedzką Książką Kucharską.

Papryka konserwowa od Pani Joanny Paradus (przepis znajdziecie w Drugiej Sasiedzkiej Książce Kucharskiej)

Tymczasem podsumowaliśmy nabór przepisów do drugiej części. Zdradzimy Wam, że 2017 rok zapowiada się jeszcze bardziej kolorowo na co wskazują historie potraw i załączone do nich zdjęcia. Garść statystyk - nadesłaliście: 28 przystawek, 19 dań głównych, 22 desery, 3 przetwory i 4 napoje. Przystawki i zupy pobiły zeszłoroczny rekord deserów, obserwujemy też wzrost dań wegetariańskich i wegańskich. Najmłodsza kucharka ma 4 lata (!), najstarsza 80. Mamy też przepisy, które wykraczają poza dotychczasowe kategorie, np. ciasteczka dla psów :) Pracujemy nad książką w niezmienionym składzie. Sezon jesień-zima to czas na koncepcję, opracowywanie przepisów, tworzenie tekstów i porad. Druga Sąsiedzka Książka Kucharska będzie gotowa na wiosnę 2017 i tradycyjnie dołączymy ją do pakietów startowych GDS.

Z jesiennym pozdrowieniem,

Redaktorki

P.S. Kto już się rozgrzewał jabłkową nalewką Basi z rozdziału „Na zimę”? :)

biuletyn informacyjny

* twój adres nie będzie nikomu udostępniany

zdjęcia ze spotkań

w lewo
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
fotorelacja fotorelacja fotorelacja fotorelacja
w prawo

facebook

organizatorzy:

Miasto Gdańsk Instytut Kultury Miejskiej

patroni medialni:

trojmiasto.pl Dziennik Bałtycki Radio Złote Przeboje